Я чудово знаю, що означає «сильна жінка». Історія про сильних жінок

Я чудово знаю, що означає «сильна жінка». Історія про сильних жінок

Я прекрасно знаю, що означає «сильна жінка». І завжди з підозрою ставлюся до тих чоловіків, які сильними жінками захоплюються. Є у мене підстави. Я знаю, як жінки стають сильними.

У дитинстві ми з друзями, Владиком і Костею, викопали в лісі землянку. Для штабу, ясна річ. Там сосну підмило струмком, утворився такий барліг, ми її розширили і вийшла землянка. Місяць копали. І, хитаючись від втоми, йшли ввечері додому. Це на дачі було. Засинали мертвим сном, а вранці знову йшли нібито гуляти. Копати далі. І вже майже все було готове для штабу. Але ми прийшли – а в землянці двоє дядьків в татуюваннях.

З дуже короткими зачісками. Сидять і палять. І розмовляють так своєрідно. Це були зеки-втікачі, як потім з’ясувалося. Нам не сподобалося, звичайно, що в нашому штабі дядьки сидять. Хлопчики прямо обурилися. І виштовхали мене вперед, призначивши командиром – щоб я дядькам гідно і чітко роз’яснила, що вони зайняли чуже приміщення. Я спідничку обсмикнула і сказала ясним голосом: «Товариші! Це наш штаб. Це наша землянка. Давайте розберемося по справедливості. Ми будемо тут гратись удень, а ви можете приходити і гратися ввечері. Так буде чесно і всі будуть задоволені! ».

Дядьки усміхнулися залізними зубами, закивали і пішли у справах. Грабувати сільський магазин. А ми залізли до землянки. І Владик з Костею дуже мене хвалили і тиснули руку. І називали командиром партизанського загону. Хоча під час моєї промови боязко м’ялися десь вдалині … Я все розуміла. Але приймала хвалу, що ж робити. Я ж командир. А дядьки ввечері не прийшли – їх прямо в магазині узяли на місці злочину і вели через все селище. І дядьки з захопленням на мене дивилися і усміхалися залізними зубами. Один навіть вигукнув, що повернеться і одружиться на мені після повернення з санаторію. Дівчинка-командир! Ну ну.

Дідусь так і не зрозумів сенсу обіцянки – він не знав про землянку і знайомство з зеками. І про поведінку моїх друзів. І так і вважав мене маленькою слабкою дівчинкою. І допомагав, і дбав, і захищав; і не було ніякої необхідності бути сильною. Поки він був поруч. Ось що таке сильна жінка, яка про всіх піклується і всіх захищає.

Дуже часто це відбувається тому, що її просто штовхають вперед. І нікого немає поруч, хто міг би її захистити і підтримати …

© Анна Кір’янова