СКІЛЬКИ КОШТУЄ МОТИВАЦІЯ

СКІЛЬКИ КОШТУЄ МОТИВАЦІЯ

Чим менше цінують нашу роботу, тим менша у нас буде мотивація до роботи і тим більше грошей ми за неї захочемо отримати.

Дослідження:

Американський психолог, який досліджує мотивацію, Ден Аріелі провів одне цікаве дослідження. Він дав учасникам дослідження – студентам Массачусетського технологічного інституту – аркуш паперу, з набором літер, і попросив їх знайти пари однакових букв. За кожен раунд їм пропонували менше грошей, ніж за попередній.

Люди в першій групі досліджувані підписували свої аркуші і передавали їх експериментатору, який дивився на них і говорив: «Угу», перш ніж покласти їх на загальну купу.

Люди з другої групи не підписувалися, і експериментатор складав листи на купку, навіть не дивлячись на них. Роботу третьої групи знищували у шредері відразу після завершення роботи.

Результати дослідження:
Людям, чия робота була знищена, потрібно було в два рази більше грошей, ніж тим, чия робота була помічена. Люди з другої групи, чия робота була збережена, але ігнорувалася, було необхідно майже стільки ж грошей, скільки людям, чия робота була знищена!

Висновок:
«Не звертати уваги на продуктивність людей (ігнорувати результат їхньої роботи), майже так само погано, як знищення їх зусиль у них на очах», – говорить Аріелі. «Хороша новина полягає в тому, що підвищити мотивацію, виявляється, не так складно. Погана новина полягає в тому, що вбити мотивацію, надзвичайно легко, і якщо ми не замислимося про це, ми можемо перестаратися»

Джерело: Психологічна Студія Сенс