9 способів, як покращити концентрацію

9 способів, як покращити концентрацію

Ці прості поради допоможуть вам збільшити продуктивність у будь-якій сфері. У повсякденному житті нам трапляються ситуації, які потребують підвищеної зосередженості. Але саме тоді наша увага починає блукати деінде: на думку зразу приходять справи, які ще потрібно зробити, або ми подумки повертаємося до нещодавніх подій, які нас вразили… Хоча ми і намагаємося бути продуктивними впродовж дня, здається, що на все нам просто замало часу. І причина проста: брак концентрації. Саме тому ми підготували для вас декілька порад, які допоможуть зосередити всю вашу увагу на одному завданні.

1.Організуйте свій день

Зазвичай ми маємо декілька справ на день, які необхідно виконати. Проте одні завдання важливіші або терміновіші, ніж інші, а деякі — вимагають вищого рівня розумового навантаження. Тому найперше, що потрібно зробити, — це розставити пріоритети між завданнями відповідно до ступеня їх важливості (або за заздалегідь встановленими графіками, наприклад, робочими зобов’язаннями). Після того, як графік виконано, розділіть завдання між періодами часу, відповідно до ступеня їх складності: завжди починайте із найскладніших. Найлегші ж залишайте наостанок — цілком імовірно, що до того часу ви вже будете досить стомлені і сил на щось складніше у вас просто не залишиться.  

2.Фокусуйтеся на завданні

Коли ви закінчили завдання — виділіть хвилинку й подумайте над тим, за що ви візьметеся далі. Так ви чітко окреслите в уяві свою мету, а пізніше зможете звірятися, чи займаєтеся тим, чим запланували.  

3.«Провітрюйте» свій мозок

Щоб тіло було бадьорим і повним сил, надзвичайно важливо добре висиплятися. Другим вагомим фактором є фізичні навантаження: наприклад, ходьба у прискореному темпі щонайменше двадцять хвилин на день. Така фізична активність посилює кровообіг, тонізує м’язи та знижує навантаження на нервову систему. Завдяки цьому ви будете в чудовій фізичній та ментальній формі, сповненими енергії, що допоможе краще виконувати поставлене завдання.  

4.Наведіть порядок на своєму робочому місці

Виберіть відповідне місце для роботи. Тут важливими є кімнатна температура, освітлення, а також відсутність зовнішніх шумів. Зверніть увагу на ваше робоче місце — стіл та стілець, на якому ви сидітимете. Переконайтеся, що в поле зору не потраплятимуть зайві подразники. Сюди відносяться смартфон, планшет, комп’ютер і телевізор (якщо, звісно, вони не потрібні для роботи).  

5.Усуньте можливі подразники

Якщо ви працюєте за комп’ютером — не залишайте відкритими вкладки електронної пошти або соціальних мереж. Не вмикайте музику, яка містить тексти, адже тоді мозок легко переключиться на них. Щодо інструментальної музики, то не всі жанри та композиції дають однаковий ефект: зазвичай класична музика допомагає в роботі, проте якщо ви знаєте партитуру, це може відволікати вас.

  6.«Зволожуйте» свої нервові клітини

Зневоднення впливає на концентрацію, тому завжди майте під рукою пляшку або склянку води. Нам потрібно укорінити звичку пити воду ще до того, як ми відчуємо спрагу. Адже в той момент, коли ми тільки захотіли пити, наше тіло вже почало зневоднюватися. Тому замало звертати увагу тільки на біологічні сигнали організму.

  7.«Припаркуйте» нав’язливі думки

Якщо, працюючи над чимось, ви помітили, що постійно думаєте про інше завдання, яке потрібно виконати, — вихід є. Просто зробіть нотатку на клейкому листку і причепіть її на видному місці. Так ви «припаркуєте» нав’язливу думку на папері. Звісно, буде краще, якщо ви зазначите точний час, коли саме візьметеся за виконання завдання. Так ви звільните голову від нав’язливих думок і переживань. Якщо ж вам потрібно комусь зателефонувати або зустрітися з кимось — виділіть для цього конкретний відрізок часу, щоб уникнути зайвих перешкод.  

8.Використовуйте ручку і папір

Якщо ви займаєтесь вивченням якогось предмета чи працюєте над розвитком проекту, окрім комп’ютера або планшета візьміть на озброєння ручку і блокнот. Записуйте свої ідеї. А якщо ви зачитаєте їх уголос, то зможете краще зафіксувати їх у свідомості.  

9.Якщо працюєте в команді — не заважайте зосереджуватися іншим

Не перебивайте, якщо вам просто кортить щось прокоментувати. Говоріть тільки тоді, коли це справді необхідно. Якщо потрібно щось обговорити — зачекайте, коли всі закінчать роботу. Щоб забезпечити собі хорошу концентрацію, розкажіть іншим, над чим ви працюєте і скільки це займе часу. Завдяки цьому колеги знатимуть, що вам потрібно зосередитися. Якщо ж ви працюєте вдома з дітьми — поясніть їм, що у вас важливе завдання. Так вони не здивуються раптовій тиші з вашого боку. Попросіть у них допомогти, там, де це можливо, і залучіть їх у робочий процес.

Автор: Марта Матвіїв
Джерело: credo.pro