До останньої сторінки: 5 книжок із запаморочливим сюжетом

До останньої сторінки: 5 книжок із запаморочливим сюжетом

Попри кризу та карантин, українські видавництва продовжують тішити новинками. А книжки зараз – чи не найкращий спосіб прискорити час у цій вимушеній ізоляції й насолодитися хорошими сюжетами. Ми відібрали кілька захопливих художніх історій, які неможливо відкласти, допоки не перегорнеш останню сторінку.

«Гра в пари», Ханна Оренстін (видавництво #книголав)

Влаштуватися консультанткою в шлюбну агенцію, влаштовувати побачення для інших та випадково закохатися, хоч це і не входило в твої плани? Головна героїня роману «Гра в пари» Саша Голдберг хотіла стати журналісткою, але обставини змушують її опанувати мистецтво налагоджувати романтичні стосунки між людьми. У чужих романтичних історіях дуже легко втратити голову й загубити свої почуття у вирі почуттів інших людей. Дівчині доведеться розібратися в собі, а читачеві – стежити за карколомними подіями, у які вона потраплятиме. І все це відбуватиметься у серці найвідомішого міста у світі – Нью-Йорку.

«Не вір у це», Чарлі Донлі (видавництво #книголав)

Ця книжка сподобається любителям моторошних історій, де автор повсякчас вводить в оману і героїв, і читачів. Сюжет розгортається довкола успішної продюсерки Сідні Раян, яка створює документальні фільми про невинно засуджених. Вона дізнається про випадок десятирічної давнини, коли дівчина Ґрейс опинилася за ґратами нібито через вбивство свого бойфренда. Сідні береться за цю справу і створює ще один документальний проект, який виправдовує Ґрейс. Проте що більше Сідні дізнається про деталі тієї жахливої історії, то більше сумнівів виникає: чи не стала вона просто маріонеткою у чиїсь грі? І, зрештою, хто бреше, а хто каже правду?

«Цирцея, Медлін Міллер» (видавництво Vivat)

Якщо йдеться про богів, потрібно готуватися до справжнього виру почуттів і емоцій. Божественне кохання, божественний гнів, сутички богів та божественні сили – авторка роману «Цирцея». У центрі уваги – жінка, дочка бога Сонця, яка намагається знайти собі гідне місце у світі могутніх і владних чоловіків. Її бояться та проганяють, однак Цирцея має намір відстояти своє право бути визнаною.

Драматична історія боротьби, любові та пошуку себе з потужним античним сюжетом. Головна героїня – втілення сили, впевненості і водночас любові та ніжності – закохає у себе навіть найвибагливішого читача.

«Амадока», Софія Андрухович (Видавництво Старого Лева)

Новий роман цієї української письменниці чекали кілька років, і ось нарешті він вийшов друком. Велика цеглинка на 832 сторінки – це історія сім’ї та роду, історія родинної пам’яті, важливості спогадів та артефактів, якими цю пам’ять можна зафіскувати. 

Головний герой втрачає пам’ять під час поранення на війні. Його дивом віднаходить у шпиталі жінка на ім’я Романа, яка намагається повернути йому спогади про родину, без упину розповідаючи йому історії, знайомлячи його з кожним членом сім’ї, у такий спосіб також розказуючи йому про нього самого.

Їм разом доведеться пройти довгий шлях згадування, впізнавання та забуття, зазирнути до чужих життів, щоби вповні відчути свої.

Цей роман може скласти вам компанію навіть на кілька тижнів, але для завзятих читачів його вистачить лише кількох днів.

«Турист мимоволі», Енн Тайлер (видавництво «Фабула»)

Життя – це досить непередбачувана штука, й іноді воно готує для нас випробування, які ми, на перший погляд, ніколи не переживемо. Так трапилося із головним героєм книжки «Турист мимоволі» Мейконом Лірі. Чоловік звик до порядку, планів і організації свого життя, аж раптом його син трагічно гине. Дружина пропонує йому розлучитися, і Мейкон розпочинає нове життя, у якому йому потрібно наново знайомитися з собою, оточенням і наново будувати майбутнє. І саме від такого життя як подорожі до себе нового він і отримає насолоду чи не вперше в житті.