Як зароджується життя: 23 реальні кадри з утроби матері

Як зароджується життя: 23 реальні кадри з утроби матері

Автору цієї фотодобірки вже … 91! Але вона як і раніше популярна. 

Рано чи пізно кожна людина запитує в себе «Як я з’явилася на світ і якою була до свого народження?». Можливо, людство досі шукало б відповіді, якби не один видатний вчений-фотограф. Леннарт Нільсон присвятив розкриттю цієї таємниці 10 років свого життя. Кажуть, що чудес не буває, але він довів світу протилежне!

Шлях до великого відкриття!

Народився медичний фотограф в Швеції в серпні 1922 року. Його сім’я захоплювалася фотографією і прищепила це заняття Леннарту. Коли знаменитому фотографу стукнуло 12 років, батько вирішив подарувати йому фотоапарат, який і поклав початок вивченню чарівних процесів людського організму.

Свою кар’єру фотографа Леннарт почав з середини 1940-х років: на той момент він посідав посаду позаштатного співробітника декількох видань Швеції. Після виходу в світ таких робіт як «Акушерка в Лапландії» і «Полювання на полярного ведмедя в Шпіцбергені» до нього прийшла популярність.

Відкриття таїнств зародження людини!

Експериментувати з мікрофотографією Леннарт почав в 1950-х роках і допомагала йому в цьому співпраця з науковими медичними організаціями. У 1957 році вчений-фотограф став першою у світі людиною, яка змогла зафіксувати зародка в материнській утробі.

Для досягнення своєї мети йому довелося оснастити мікрокамерою і освітлювачем прилад, який спочатку призначався для досліджень сечового міхура. Так, за допомогою цистоскопії, Леннарт зміг показати всьому людству, як справді зароджується людське життя і відстежити поетапно розвиток ембріона.

Про свої перші враження Леннарт розповідає із захопленням. За його словами, першому ембріону, якого він побачив, було всього 15 тижнів і зайнятий він був смоктанням пальчика. Однак, на той момент, журналістам цього здалося мало і фотографа почали просити сфотографувати обличчя зародка.

Щоб втілити цей задум у життя, Леннарту довелося витратити багато років на різні експерименти. У 1965 році у нього все-таки вийшли довгоочікувані знімки, і він завоював всесвітнє визнання. Журнал LIFE виділив для робіт великого фотографа 16 сторінок і першим опублікував його роботи.

Після успіху публікацій, відомі видання одне за одним почали відтворювати ті ж знімки і принесли Леннарту ще більше визнання в суспільстві. Трохи пізніше вчений-фотограф став одним з членів медичного товариства Швеції і захистив докторський ступінь в медицині. Навіть в 91 рік він продовжує свою справу і ділиться приголомшливими фотознімками.

Сперматозоїд рухається по матковій трубі в напрямку яйцеклітини.

Яйцеклітина.

Сперматозоїд, який першим дістався до яйцеклітини.

Батьківський сперматозоїд прориває оболонку материнської яйцеклітини.

Вид сперматозоїда в розрізі. Головка наповнена генетичним матеріалом.

Переселення тижневого зародка в матку через проходження по фаллопієвій трубі.

Прикріплення двотижневого ембріона до слизової матки.

22-денний ембріон. У майбутньому з сірої речовини утворюється головний мозок.

Пульсуюче серце 18-денного ембріона.

28-денний зародок.

Отвори для очей ніздрів і рота у 5-тижневого ембріона.

40-денний ембріон. Його клітини і пухка поверхня матки зростаються в плаценту.

8 тижнів.

10 тижнів. Повіки зародка знаходяться в стадії розвитку.

10 тижнів. Зародок намагається доторкнутися до навколишнього світу.

16 тижнів.

Кровоносна система зародка через тонку шкіру.

18-тижневий зародок слухає звуки.

19 тижнів.

Поява волосся у 20-тижневого зародка.

24 тижні.

6 місяців.

Малюк в утробі матері за місяць до свого народження.

Вражаючі знімки, правда ж? 

Джерело: poshepky.com