Як врятувати себе від депресії: три дієвих способи

Як врятувати себе від депресії: три дієвих способи

1. РОЗБУДІТЬ СВОЄ ТІЛО

Коли ви в депресії, просто піднятися з ліжка може вже бути виснажливим ​​завданням. Тим часом впливати на фізичний стан може бути найпростіше. Вам не обов’язково ходити в спортзал, пробігати по кілометру щоранку. Спробуйте включити рухові вправи в вашу повсякденну рутину і робити те, що вам подобається.

Рухайтеся потроху, але постійно.

Увімкніть музику і рухайтеся в такт, ходіть по сходах, замість того щоб користуватися ліфтом, припаркуйте машину далі, ніж звичайно, і прогуляйтеся до роботи пішки.

Займайтеся йогою.

Багато досліджень психологів підтвердили, що регулярні заняття йогою допомагають знизити симптоми депресії, тривожності, нервового напруження. Почніть з базових вправ, для них не обов’язково володіти серйозною підготовкою.

Танцюйте.

Танці не тільки допомагають розбудити енергію, але й встановлюють контакт з тілом: ви починаєте відчувати ритм, краще контролюєте свої рухи. Зараз багато варіантів вибрати танці по своєму смаку: чуттєва бачата або запальний бугі-вугі.

2. ВСТАНОВІТЬ КОНТАКТ З ЕМОЦІЯМИ

«У людей в стані депресії виявляється особливий талант пригнічувати почуття, – пише Річард О’Коннор. – Маса страждань викликана саме нашими страхами і звичками, які ми виробляємо, щоб уникати емоцій».

Ведіть журнал настрою.

Описуйте свої переживання, не забуваючи про обставини, в яких вони виникли. Скоро ваша спостережливість зросте, і ви зрозумієте, що викликає їх. Зрозумівши це, вам буде легше поставити їх під контроль.

Вчіться виражати емоції.

Замість того щоб намагатися контролювати свої переживання, вчіться їх висловлювати. Вираження емоцій допомагає краще їх відчувати. Безпечно, через гру. Почніть з партнером, з другом. Грайте на сцені, де потрібно вживатися в образ.

Відкрийтеся близьким.

Віддаляючись від інших і намагаючись приховати свої переживання, ми лише підгодовуємо свою депресію. Наші страхи і підозри створюють ілюзію нашої слабкості і безпорадності. Але її можна легко розвіяти – достатньо лише поговорити з тими, хто поруч. Однієї розмови буває достатньо, щоб ваші страхи здалися вам надуманими. 

3. ПЕРЕБУДУЙТЕ СВОЄ МИСЛЕННЯ

Неможливо просто наказати собі думати інакше. Робити вигляд, що все добре, коли насправді все навколо дратує, теж не слід. Замість цього спробуйте замінити негативні думки на конструктивні. Для цього виконайте наступні кроки.

Дозвольте собі недосконалість.

Негативне мислення часто підживлюється низькою самооцінкою. А остання, у свою чергу, пов’язана з невдоволенням собою. Але що, якщо, замість того щоб намагатися дотягнутися до свідомо завищених стандартів, ви визнаєте, що ви хороші і так.

Нейтралізуйте внутрішнього критика.

Ви можете відчувати сором, відстороненість, втому. Нагадайте собі, що у вас говорить ваша депресія. Ваш строгий критик не існує насправді – так дайте собі відчути всю абсурдність його звинувачень. Уявіть, що за кожною людиною ходить злісний і буркотливий буркотун і коментує кожен їх крок. Чим більш безглузду картину ви намалюєте, тим легше вам буде позбутися від влади критика.

Зніміть фокус з себе.

Це не означає визнати власну неважливість. Але постійне пережовування своїх емоцій і вчинків веде вас все далі від реальності. А якщо ви виявите цікавість до інших, ви не тільки зможете переключитися, а й отримаєте такі необхідні для самооцінки «згладжування».

Автор: Рябоконь Анастасія

Джерело: