Є дуже простий спосіб зрозуміти, хто перед вами…

Є дуже простий спосіб зрозуміти, хто перед вами…

Є дуже простий спосіб зрозуміти, хто перед вами.
Яка у людини душа: добра чи зла, як в дитинстві говорили. Наскільки людина схильна до зради, до брехні і заздрості; це не так вже важко дізнатися.

Звичайно, у доброї людини може бути повно недоліків; але поки можна просто дізнатися, чим вона “заряджена” від природи: добром або злом? Іноді цього цілком достатньо, щоб вибудувати відносини.
Треба всього лише пообговорювати з людиною інших людей.

Спільних знайомих, наприклад. Або знаменитостей, успішних і красивих. І послухати, що людина скаже. Може, спочатку вона недовірливо і коротко буде говорити; ви ж мало знайомі. Але ви проявіть зацікавленість, підтримайте бесіду.


І іноді такі потоки бруду і отрути поллються з вуст милої людини, що ви ахнете і все зрозумієте. Жодного хорошого слова вона ні про кого не скаже, якщо мова про успішних людей зайде. А спільним знайомим так перемиє кістки, такі розкаже подробиці і отруйні деталі викопає, що ви здивуєтеся. Ось так, через розповіді про інших, людина покаже свою натуру. І покаже, як вона буде говорити про вас за спиною.
Добра людина теж може щось бовкнути, звичайно. Але без отрути і ненависті. Вона цікава, вона з цікавістю підтримує розмову, але не говорить нічого поганого. Хвалить, співчуває, за щось засуджує злегка, але тут же знаходить виправдання того, про кого говорить.
Звичайно, цей співак погладшав! Але у нього було стільки стресів; він потім приведе себе в норму. Звичайно, колега випиває дуже. Так шкода хорошого хлопця! Хоч би йому дівчина хороша зустрілася … людина говорить без злоби. Без заздрості. Якби її промови чув той, про кого вона говорить, то б не образився…
Є, напевно, люди, які взагалі нікого не обговорюють. Відразу переводять розмову на природу і на погоду. Або замовкають. Але такі люди-майже святі. Або професійні розвідники … я таких майже не зустрічала.
Те, як людина говорить про інших – так говоритиме і про вас. І саме так поведе себе з вами. Якщо вона сповнена злоби і отрути, вони неодмінно виллються на вас. І про вас така людина буде говорити гидоти. Довіряти їй не треба ні в якому разі.


Лихослів’я – ось головна ознака зіпсованої душі. Як мерзенний запах видає гниль, так лихослів’я видає злу душу. А трохи попліткувати – це властивість соціалізованої людини.
Якщо хтось по-доброму і зі співчуттям говорить про інших, він точно не злий. Навіть, швидше за все, добрий…


© Анна Кир’янова.